ÖĞRENCİLERİME
2008-2009 Eğitim öğretim yılı güz dönemi derslerime bayram öncesi gelen öğrenci sayısının çok az olması nedeni ile başlayamadım. 22 Eylül Pazartesi günü de bazı işlerimden dolayı ders yapamayacağım. Eğer öğrenci olursa 24 Eylül Çarşamba günü normal olarak derslerime başlayacağım. 2008-2009 Eğitim öğretim yılı güz döneminde benden ders alan bütün öğrencilerime duyurulur.
Ayrıca Otomatik Kontrol Sistemleri dersine ait web sayfasında yenilikler yapılacak ve içerik güncellenecektir.
Lütfen derslerin web sayfalarında sözü edilen e-posta gruplarına şimdilik katılmayın. Bu konuda farklı düzenlemelere gidiyorum. Çalışmalarım henüz bitmedi.


www.altas.org  yenileniyor...
www.altas.org web sayfaları için bir yenileme işlemi başlatılmıştır. Yeni web sayfam, yeni biçim ve içeriği ile kullanıcıların daha çok hoşuna gidecektir sanıyorum.
Yeni düzenlemeden sonra web sayfalarımda üyelik işlemi başlayacak, üye olup gerekli on-line formları dolduranlar bazı kaynaklara daha kolay ulaşabileceklerdir.

Yeni görüntü ve içeriği ile www.altas.org yakında burada yer alacaktır.YENİ ARAŞTIRMA LABORATUARI

ASOL - Akıllı Sistemler ve Otomasyon Lab
ISAL - Intelligent Systems and Automation Lab.
Fotovoltaj Güneş Enerjisi Uygulamaları Başladı
       

INTERNETTE DOLAŞAN DERS NOTLARIM
Birisi Güç Sistemlerine Giriş Ders notlarımı internet ortamında başkalarıyla paylaşmak üzere yayınlamış. Neyse ki notları yayınlayan web sitesi  (Elektrotekno) yöneticisinin benimle iletişim kurması sonucu durumu öğrendim ve kendilerinden bu paylaşımı durdurmalarını rica ettim. Hem Elektrotekno yöneticisine hem de onları bu notların yayını konusunda uyaran öğrencim Kerem Tosun'a teşekkür ederim. Notlarımı paylaşıma sunan kişi eğer eski bir öğrencimse umarım bir gün benzer notları kendisi yazar ve kendi notlarını rahatça başkalarıyla paylaşır. Bu konu ile ilgili görüşlerimin daha geniş bir versiyonunu okumak için burayı tıklayınız.
 
 
 

SEMİNER NOTLARI
Sunmuş olduğum bazı seminerlerin PDF dosyaları web sayfalarımın İngilizce kısmındaki DOWNLOADS bölümünden indirilebilir.

PHOTOVOLTAJ GÜNEŞ PİLLERİ NASIL ÇALIŞIR?
Fotovoltaj Güneş Pillerinin nasıl çalıştığını animasyonlarla anlatan bir Power Point Sunumu web sayfamın İngilizce kısmındaki DOWNLOADS bölümünden indirilebilir.

BULANIK MANTIK DENETLEYİCİ SİMÜLATÖRÜ
2002 Mezunu öğrencilerimden Hakan Aydar'ın, yayınlarımdan faydalanarak yönlendirmelerim doğrultusunda hazırlamış olduğu Bulanık Mantık Denetim Simulatörü aşağıdaki adresten indirilebilir.  
İndirme sayfasına gitmek için tıklayınız.